Επόμενος Αγώνας

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 1-6 Α.Π.Ο ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ (Ακαδημίες) (15/05/2018)

Για την 9η αγωνιστική της ΕΠΣ Πειραιά, η ομάδα μας αντιμετώπισε την συμπολίτισσα Προοδευτική στο γήπεδο της. Πολλές οι αναμνήσεις από αυτό το γήπεδο για εμάς τους παλιούς που βλέπαμε κάποτε εκεί την Προοδευτική του Σούλη, του Αλμανίδη και του Αφάς. Ευχόμαστε στην Προοδευτική να ξανανέβει γρήγορα εκεί που ανήκει. Χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου, παίζοντας όμορφα κατά διστήματα, και ελέγχοντας απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό, έβαλε 6 γκολ. Θα μπορούσε να βάλει άλλα τόσα αν εκμεταλλευόταν τις μισές έστω ευκαιρίες από όσες έκανε.
Δύο γκολ ο Μιλιώρης (5` & 10`) και ένα ο Καβάκος (30`) στο πρώτο ημίχρονο, δύο γκολ από τον Καραμαριό (32` & 37`) και ένα από τον Ζώγα (58`) στο δεύτερο. Το γκολ της τιμής έβαλε η Προοδευτική στη τελευταία φάση του αγώνα (+60) για να γραφτεί το τελικό 1-6. Απαρατήρητος, σωστός ωστόσο ο κ. Ιωαννίδης. Όμορφα τα σχόλια της αντίπαλης εξέδρας στο τέλος, για την ομάδα μας...

Με τη σημερινή τους νίκη οι μικροί Αετοί κατέκτησαν και μαθηματικά το πρωτάθλημα μία αγωνιστική πριν το φινάλε. Όπως ήταν φυσικό τα παιδιά το πανηγύρισαν στα αποδυτήρια παίζοντας μπουγέλο, και φυσικά τους παραλάβαμε μούσκεμα. Άλλη μία αγωνιστική πριν την επίσημη στέψη της πρωταθλήτριας, σε μια ΚΑΤΑΚΙΤΡΗΝΗ ΧΡΟΝΙΑ όπως και να τη δει κανείς.
Μπράβο στους πρωταθλητές μας !!!

ΣΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΕΠΣΠ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΣ | Σπόρτιγκ 0-0 Α.Π.Ο. Αετός Κορυδαλλου