AETOΣ - ΑΕ Χαραυγή 2 - 0
(Πρωτάθλημα)
(10/11/2019)

Επιστροφή στις νίκες για τον Αετό που επικράτησε της αξιόμαχης Χαραυγής με 2-0.

Τα γκολ της ομάδας μας σημειώθηκαν στο Β' ημίχρονο και μάλιστα από 2 παίκτες που δεν είχαν ξεκινήσει στην βασική 11άδα.

Το 1-0 πέτυχε ο Τσιμιλιώτης στο 79ο λεπτό, μόλις 7 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, για να κάνει το 2-0 ο Ντόνε με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Τόπι, Σύρμας , Μηνάγιας, Κλουβάτος, Σιδηρόπουλος, Τσιρκινίδης, Κ...

περισσότερα

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 9 & 10 Νοεμβρίου 2019
(Ακαδημίες)
(08/11/2019)

Πατήστε στην εικόνα να δείτε σε μεγαλύτερο μέγεθος το πρόγραμμα των αγώνων των τμημάτων του Αετού για το Σαββατοκύριακου 9 & 10 Νοεμβρίου 2019.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
(
Δελτία Τύπου)
(06/11/2019)

Αφήνει πίσω την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής ο Τάκης Αγγελάκης αφού πρώτα επισήμανε τα λάθη που έγιναν από τους παίκτες στον αγωνιστικό χώρο.

Ξεκίνησε την προετοιμασία η ομάδα για τον επόμενο αγώνα εντός έδρας με την Χαραυγή με άπαντες στην ομάδα να γνωρίζουν την επιτακτική ανάγκη για την νίκη.

ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ Ο ΜΑΝΔΑΣ ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
(Γενικά)
(07/11/2019)

Μετά τους ΚΑΠΙΝΟ και ΙΝΤΖΟΓΛΟΥ που ξεκίνησαν από την ομάδα μας και έγιναν επαγγελματίες σε υψηλό επίπεδο, άλλος ένας αθλητής που ξεκίνησε από τα μικρά τμήματα της Ακαδημίας μας , ο τερματοφύλακας ΜΑΝΔΑΣ Χρήστος έφτασε να αγωνίζεται ως επαγγελματίας στην πρώτη ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών ενώ έχει κληθεί και σε όλες τις μικρές Εθνικές ομάδες.

Ο Μανδάς ξεκίνησε το ποδόσφαιρο από τον Αετό και στην ηλικία των 13 ετών έκανε το βήμα πηγαίνοντας στην Ακαδημία του Ατρόμητου Αθηνών και επειδή μόνο υπ...

περισσότερα

Ελλάς Ποντίων - ΑΕΤΟΣ 1 - 0
(
Πρωτάθλημα)
(03/11/2019)

Για 2ο συνεχόμενο παιχνίδι έμεινε μακριά από τη νίκη η ομάδα μας καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ελλάς Ποντίων με 1 - 0.

Το γκολ που έκρινε τον αγώνα σημείωσαν οι γηπεδούχοι στο 61’ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.

Αυτή ήταν η 1η φετινή ήττα της ομάδας μας στο Πρωτάθλημα.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Τόπι, Σύρμας, Μηνάγιας, Κλουβάτος, Σιδηρόπουλος, Τσιρκινίδης, Καλλέργης, Ροδίτης( 67’ Τσιμηλιώτης), Βερούσι, Ντόνε (84’ Φειδάς)