Χορηγοί - Υποστηρικτές

AETOΣ - ΑΟ Καραβά 0 - 2
(Πρωτάθλημα)
(17/02/2019)

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τον Αετό στο ντέρμπι με τον Καραβά. Η νεανική ομάδα μας κοίταξε ως ίσο προς ίσο τον αντίπαλο της που διαθέτει μια πολύ ποιοτική και έμπειρη ομάδα και ήταν αυτή η διαφορά εμπειρίας κυρίως από την ομάδα ως σύνολο, που έδωσε τη νίκη στους αντιπάλους μας.

Παρ' όλα αυτά η εικόνα του αγώνα θα ήταν πολύ διαφορετική αν ο διαιτητής είχε σφυρίξει σωστά στις 2 κομβικές φάσεις στην αρχή της αναμέτρησης.

Στην 1η φάση του παιχνιδιού ο Στέλιος Λεριός ξέφυγε ταχύτατα από την...

περισσότερα

Το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου 16 & 17 Φεβρουαρίου 2019 - ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ
(Γενικά)
(15/02/2019)

Πατήστε στην εικόνα να δείτε σε μεγαλύτερο μέγεθος το πρόγραμμα των αγώνων των τμημάτων του Αετού για το Σαββατοκύριακο 16 & 17 Φεβρουαρίου 2019.

Μαύρος Αετός Ολυμπιάδα - ΑΕΤΟΣ 2 - 0
(
Πρωτάθλημα)
(10/02/2019)

Την ήττα με 2-0 γνώρισε, όπως και στον Α' Γύρο του Πρωταθλήματος, ο Αετός από τον Μαύρο Αετό.

Η ομάδα μας δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση και γνώρισε την ήττα έπειτα από 4 συνεχόμενα επιτυχημένα αποτελέσματα.

Ο Μαύρος Αετός άνοιξε το σκορ στο 15ο λεπτό και ουσιαστικά καθάρισε το παιχνίδι στο 2ο λεπτό του Β' ημιχρόνου.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Πατσατζόγλου, Σύρμας (66’ Παπαδόπουλος Π.), Ζίζηλας, Καλαμάρας (52’ Λεριός), Τόπι (58’ Παπαδόπουλος Δ.), Μάναλης, Λοϊζίδης, Κωστόπουλος (58’ Ροδίτη...

περισσότερα

ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ - ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ
(Δελτία Τύπου)
(11/02/2019)

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 04/02/19 η ετήσια γιορτή του ΑΕΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, στην αίθουσα του ΣΙΝΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.
Η εκδήλωση την οποία παρουσίασε όπως κάθε χρόνο ο Γιάννης Ποντίκης, σημείωσε τεράστια επιτυχία, καθώς πλήθος κόσμου (περίπου 500 φίλοι του σωματείου) μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Το παρόν έδωσαν ο Δήμαρχος Κορυδαλλού Σταύρος Κασιμάτης, οι Αντιδήμαρχοι Ανδρέας Καπιτσίνος, Γρηγόρης Γουρδομιχάλης, Μαρία Διακάτου και ο Δημήτρης Χριστοφορίδης, οι δημοτικοί σύμβουλοι Παύλος Γερακάρ...

περισσότερα

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ - ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 0-1
(
Ομάδα Εφήβων)

Μία δύσκολη νίκη για την ομάδα του αετού.Η ομάδα μας δεν είχε καλή απόδοση,και σε συνάρτηση με ότι ο αντίπαλος έπαιζε αμυντικά αλλά και πολύ σκληρά, είχε ως αποτέλεσμα ομάδα μας να δυσκολευτεί για κατάκτηση της νίκης. Αυτή ήρθε στο 68' όταν η ομάδα μας κέρδισε φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή και προς τα δεξιά. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ΤΑΜΠΟΥΡΑΤΖΗΣ όπου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια.

ΚΑΛΑΝΤΙΔΗΣ, ΣΚΕΥΟΦΥΛΑΚΑΣ, ΕΥΣΤΡΑΤΙΑΔΗΣ, ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ...