Αετός

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

ΑΕΤΟΣ - Ερμής 0 - 2 (Κύπελλο) (02/10/2019)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στον συντοπίτη Ερμή, από τον οποίο ηττήθηκε με 2-0 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Πειραιά.

Ο Αετός βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ μόλις στο 10', ενώ λίγο αργότερα έγινε και το 2-0 παρόλο που η ομάδα μας στεκόταν καλά στο αγωνιστικό χώρο.

Στο 20ο λεπτό ο Κλουβάτος χτύπησε στο κεφάλι μετά από διεκδίκηση με τον ποδοσφαιριστή του Ερμή Κασιαβό και το παιχνίδι διακόπηκε για 15 λεπτά μέχρι να καταφτάσει το ασθενοφόρο που διακόμισε τον Κασιαβό στο νοσοκομείο, ενώ στον Κλουβάτο έγιναν 2 ράμματα.

Η ομάδα μας έχασε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι αλλά δεν τα κατάφερε.

Στο 75' μάλιστα έμεινε και με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα ο Μάριος Μηνάγιας.

Τα βλέμματα όλων τώρα στρέφονται στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Καστέλλα.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Τόπι, Σύρμας, Μηνάγιας, Κλουβάτος (20’ λ.τρ . Φειδάς), Σιδηρόπουλος, Τσερκινίδης, Βερούσι (46’ Καλλέργης), Ροδίτης, Κωστόπουλος (90’Κόμητας), Ντόνε

ΑΕΤΟΣ - ΑΟ Καστέλλας 2 - 0 | ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΔΥΟ ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ