Αετός

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

AETOΣ - Ένωση Ρέντη 4-0 (Πρωτάθλημα) (02/02/2019)

Από νίκη σε νίκη "φτερουγίζει" στο 2019 ο Αετός που επικράτησε και της Ένωσης Ρέντη με 4-0.

Η ομάδα του Στέλιου Βογιατζή έκανε το 4 στα 4 από τότε που ο έμπειρος τεχνικός ανέλαβε τα ηνία της ομάδας και μάλιστα πραγματοποιώντας και εξαιρετικές εμφανίσεις έχοντας 12-1 τέρματα!

Στο παιχνίδι με την ελλιπέστατη λόγω απουσιών Ένωση ο Αετός πέτυχε από 2 τέρματα σε κάθε ημίχρονο. Ο Λεωνίδας ΓΚΟΡΟΓΙΑΣ σκόραρε ξανά πετυχαίνοντας στο 28ο λεπτό το 1-0 με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Το 2-0 για την ομάδα μας έκανε ο Νίκος ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ στο 44ο λεπτό με ωραία ατομική ενέργεια και εξαιρετικό σουτ εντός περιοχής.

Στο Β' ημίχρονο η ομάδα μας πανηγύρισε άλλα 2 τέρματα. Το 3-0 πέτυχε ο Αλέξης ΛΟΪΖΙΔΗΣ, ύστερα από όμορφη ενέργεια και ασίστ του Λεωνίδα ΓΚΟΡΟΓΙΑ στο 47ο λεπτό. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο 16χρονος Ηλία ΜΠΟΥΛΙΑΡΗΣ, που προέρχεται από τις ακαδημίες της ομάδας μας, με κοντινό πλασέ.

Με τον Αετό συνολικά αγωνίστηκαν στο παιχνίδι με την Ένωση Ρέντη 9 (!) ποδοσφαιριστές που προέρχονται από τις Ακαδημίες της ομάδας, ενώ ακόμη δείγμα της σπουδαίας δουλειάς που γίνεται.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Τόπι, Σύρμας (76' Μπούλιαρης), Ζίζηλας, Μάναλης, Βερούσι, Παπαδόπουλος Δ. (60' Παπαδόπουλος Π.), Λοϊζίδης, Κωστόπουλος, Λεριός (73' Μισιρλάκης), Γκορόγιας, (76' Ευσταθιάδης)

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟY 1-2 | ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΤΗΣΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ