Αετός

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟY - ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ 2-1 (Ομάδα Εφήβων) (20/01/2019)

Μία σημαντική νίκη για την ομάδα του Aετού .Για ένα ακόμη παιχνίδι έδειξαν την ποιότητα που διαθέτουν. Παίζοντας με πάθος αλλά και οργανωμένα κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος σκορ, του πρώτου ημιχρόνου σε πέναλτι φάντασμα που καταλόγισε ο διαιτητής. Στο δεύτερο ημίχρονο τα παιδιά μπήκαν με αποφασιστικότητα να ανατρέψουν την κατάσταση και το κατάφεραν στο 42' όταν ο Ηλίας Μπούλιαρης ξεπερνώντας από δεξιά τον προσωπικό του αντίπαλο, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με έξοχη σέντρα βρήκε τον Ροδίτη που με καρφωτή κεφάλια έγραψε το 1-1.

Στη συνέχεια η ομάδα μας πίεσε ακόμη περισσότερο, για το δεύτερο γκολ και αυτό ήρθε στο 67' όταν πάλι ο Ηλίας Μπούλιαρης από δεξιά με προσωπική ενέργεια άδειασε το μπακ της αντίπαλης ομάδας μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον επερχόμενο Κόμητα όπου με άψογο πλασέ έγραψε το 2-1.
Στο 71' ο διαιτητής δεν έδωσε καθαρό πέναλτι υπέρ του Αετού, όταν ο Ηλίας Μπούλιαρης μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της αντίπαλης ομάδας.
Ένα είναι σίγουρο ότι τα παιδιά έδειξαν για ένα ακόμη παιχνίδι, ότι είναι στο σωστό δρόμο. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον προπονητή τους.