Αετός

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

Φαληρικός - ΑΕΤΟΣ 0 - 4 (Κύπελλο) (30/09/2018)

Σαρωτικός ήταν ο Αετός και στον δεύτερο αγώνα Κυπέλλου, ο οποίος πραγματοποιήθηκε για την Γ' Φάση του θεσμού. Οι κιτρινόμαυροι επιβλήθηκαν με 4-0 του Φαληρικού συμπληρώνοντας 10(!) γκολ σε 2 παιχνίδια!

Το σύνολο του Λουκά ΚΑΛΛΑ που στην πλειοψηφία του αποτελείται από νέα παιδιά που προέρχονται από τις Ακαδημίες του συλλόγου μας έχει κάνει ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα και δείχνει να έχει πολλές προοπτικές εν' όψει της δύσκολης συνέχειας.

Χαρακτηριστικό είναι άλλωστε ότι το δίδυμο των κεντρικών αμυντικών που πραγματοποιεί πολύ καλές εμφανίσεις αποτελείται από 2 ποδοσφαιριστές που αθροιστικά συμπληρώνουν 36 έτη! Πρόκειται για τους Γιάννη ΚΟΥΤΣΟΜΗΤΗ (20 ετών) και Αποστόλη ΚΑΛΑΜΑΡΑ (16 ετών) και προέρχονται και οι 2 από τα σπλάχνα του συλλόγου.

Το σκορ για την ομάδα μας άνοιξε ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Π. στο 57ο λεπτό. Ο ΡΟΔΙΤΗΣ πήρε στη συνέχεια τη σκυτάλη και με 2 τέρματα σε διάστημα λιγότερο των 10 λεπτών (71', 80') ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ο 16χρονος Νίκος ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ μόλις 9 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Τόπι (63' Σιοροβίγκας), Μάναλης, Καλαμάρας, Κουτσομήτης, Καλλέργης (75' Μαριόλης), Παπαδόπουλος Π. (77' Κωστόπουλος), Λοϊζίδης, Ροδίτης, Χατζηελευθερίου (52' Βερούσης), Νούχο

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ | ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΟΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΣΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ