Επόμενος Αγώνας

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

AE Μαύρος Αετός Ολυμπιάδα - ΑΕΤΟΣ 1 - 2 (Πρωτάθλημα) (29/01/2018)

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στη συγκομιδή του ο Αετός που επικράτησε εκτός έδρας της ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας με 2-1, χωρίς ωστόσο να πιάσει υψηλά επίπεδα απόδοσης.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την ομάδα μας και προηγήθηκαν από λάθος που έγινε στην άμυνα του Αετού, με 1-0 μόλις στο 4ο λεπτό.

Ο Αετός κατάφερε να ισοφαρίσει στο 26ο λεπτό. Ο Αργύρης ΤΣΙΜΙΛΙΩΤΗΣ κέρδισε πέναλτι, ο Βασίλης ΧΑΤΖΑΚΗΣ το εκτέλεσε, αλλά ο τερματοφύλακας του Μαύρου Αετού απέκρουσε για να πάρει το "ριμπάουντ" ο Κώστας ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ και να σκοράρει για την ομάδα μας.

Στο 36ο λεπτό ο Αργύρης ΤΣΙΜΙΛΙΩΤΗΣ σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι κάνοντας την ολική ανατροπή για τον Αετό με 1-2 σκορ που παρέμεινε ως το τέλος αν και η ομάδα μας έχασε σωρεία ευκαιριών για αν διευρύνει το προβάδισμά της.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο παιχνίδι αυτό οι παίκτες μας σημάδεψαν 4(!) φορές τα αντίπαλα δοκάρια. Ο Μπάμπης ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ στο 17' και στο 40', ο Αργύρης ΤΣΙΜΙΛΙΩΤΗΣ στο 55ο λεπτό και ο Κώστας ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ στο 64'.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Σταύρου, Σιοροβίγκας, Μηλιώνης, Τουρκοχωρίτης (85' Μάναλης), Σιδηρόπουλος, Παπαθανασίου (66' Μπερίσα), Παναγιωτίδης (46' Νούχο), Τσιμιλιώτης (77' Ukonu), Χατζάκης, Φλέγγας

ΑΠΟ Κερατσίνι - Αετός Κορυδαλλού 0-4 | Ετήσια Γιορτή Αετού