ΑΕ Ίκαρος

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

AE Αίγινας - ΑΕΤΟΣ 0 - 5 (Γενικά) (22/01/2018)

Καμία αντίσταση δεν προέβαλλε η ΑΕ Αίγινας στον Αετό καθώς η ομάδα μας επικράτησε με 5-0.

Το σκορ για τον Αετό άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Κώστας ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ που πλάσαρε από κοντά, ο τερματοφύλακας της Αίγινας απέκρουσε και στην επαναφορά της μπάλας ο ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ την έστειλε με το κεφάλι στην ανυπεράσπιστη εστία.

Στο 10ο λεπτό ο Αργύρης ΤΣΙΜΙΛΙΩΤΗΣ στέφθηκε σκόρερ, καθώς μετά από σουτ που επιχείρησε ο Βασίλης ΧΑΤΖΑΚΗΣ, ο τερματοφύλακας της Αίγινας απέκρουσε και πάλι και στην επαναφορά ο ΤΣΙΜΙΛΙΩΤΗΣ με δυνατό εύστοχο πλασέ έκανε το 2-0.

Στο 35' και πάλι ο Αργύρης ΤΣΙΜΙΛΙΩΤΗΣ σκόραρε για τον Αετό κάνοντας το 3-0 με πανέμορφο πλασέ μέσα από την περιοχή, πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα διπλασιάζοντας τα τέρματά του.

Στο 43ο λεπτό ήταν η σειρά του Βασίλη ΧΑΤΖΑΚΗ ο οποίος με ωραίο πλασέ σκόραρε για 7η αγωνιστική στις τελευταίες 9(!) δείχνοντας το λόγο για τον οποίο αποκτήθηκε από την ομάδα μας το καλοκαίρι.

Με το σκορ ήδη στο 4-0 από το Α' ημίχρονο, ο προπονητής μας Δημήτρης ΚΑΛΥΚΑΣ έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστούν και ποδοσφαιριστές με λιγότερο χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα, ενώ δοκίμασε και σχήματα που έχει στο μυαλό του.

Παρ' όλα αυτά ο Βασίλης ΧΑΤΖΑΚΗΣ βρήκε την ευκαιρία στο 60ο λεπτό και σκόραρε ξανά, εκμεταλλευόμενος κακό γύρισμα αμυντικών της Αίγινας, έκλεψε την μπάλα και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα έκανε το τελικό 5-0.

ΑΕΤΟΣ: Καλογεράς, Αναγωνστάκης, Ξενιτόπουλος (46' Σιοροβίγκας), Μηλιώνης (57' Νούχο), Τουρκοχωρίτης, Σιδηρόπουλος (75' Ukonu), Παπαθανασίου (60' Μπερίσα), Παναγιωτίδης, Τσιμιλιώτης, Χατζάκης, Φλέγγας.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚH - ΑΕΤOΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟY 1-2 | ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ "ACROPOLIS" 2018