Αετός

Ηχητικά μηνύματα

Χορηγοί - Υποστηρικτές

Νέοι Ευγενείας - ΑΕΤΟΣ 0 - 2 (Κύπελλο) (18/09/2017)

Η ομάδας μας αν και δυσκολεύτηκε πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στους Νέους Ευγενείας στη Χαραυγή και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Oι παίκτες μας επηρεασμένοι από την υψηλή θερμοκρασία δεν μπόρεσαν να διασπάσει για 70 λεπτά την πολυπρόσωπη άμυνα των αντιπάλων οι οποίοι αγωνίζονταν με 11 ποδοσφαιριστές πίσω από την μπάλα.

Στο 73ο λεπτό όμως ο αρχηγός της ομάδας Μπάμπης Σιδηρόπουλος με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα των Νέων, Τσαΐνη -που μέχρι εκείνο το σημείο είχε κάνει σωρεία σωτήριων επεμβάσων- και άνοιξε το σκορ.

Στο σημείο αυτό ουσιαστικά τελείωσε και το παιχνίδι καθώς οι Νέοι Ευγενείας έμεινα από αποθέματα ενέργειας και ψυχολογίας και δεν άργησε ο Μάριος Μπερίσα στο 78ο λεπτό να διαμορφώσει το 2-0 ύστερα από εντυπωσιακό σλάλομ του Κώστα Παπαθανσίου ο οποίος του έδωσε έτοιμο γκολ.

Έπειτα από το 2-0 ο Αετός έχασε και άλλες ευκαιρίες για να ανεβάσει ακόμα περισσότερο το δείκτη του σκορ.

Πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στο Πρωτάθλημα και στον δύσκολο αγώνα που έχουμε απέναντι στον Ίκαρο Καλλιθέας εκτός έδρας για την 1η Αγωνιστική το προσεχές Σαββατοκύριακο.

ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Καλογεράς, Αναγνωστάκης, Ξενιτόπουλος, Μάναλης, Μπερίσα( 80’ Σταύρου) Σιδηρόπουλος , Αθανασίου, Χατζάκης, Γεωργιάδης( 69’ Τσολάκου) Τριανταφυλλίδης( 55’ Σύρμας) Καταρτζόπουλος( 55’ Αυγέρης)

Η βράβευση του Κωνσταντίνου Ντάνου | Ενίσχυση με Αυγέρη για τον Αετό!